RZUĆ SOBIE WYZWANIE

🧐 Ile razy powtarzaliśmy sobie wszyscy „zacznę od poniedziałku. /Od przyszłego tygodnia będę …..itd.”
Niech „ten” poniedziałek będzie dziś.

🙋‍♀️🙋‍♂️ Każdy z nas jest inny. Jedni restrykcyjnie potrafią wstać i zmienić wszystko, inni potrzebują małych zmian.

My wiemy, że są tu z nami osoby, dla których 25 min ćwiczeń dziennie to ogromny wysiłek i często wkład pracy innych osób.

☎️ Znamy sytuację i wiemy, że obecnie rehabilitanci nie pojawiają się w Państwa domach, co może mieć wpływ na Wasze samopoczucie. Jednak większość z Was może wykonywać proste ćwiczenia samodzielnie. Z pewnością po wielu godzinach usprawniania, znacie podstawowe ćwiczenia i nie będzie dla Was problemu samodzielne odtworzenie ich!

Jeśli jesteś osobą dotkniętą niepełnosprawnością lub opiekunem osoby niepełnosprawnej, doskonale wiesz jak ważne jest dbanie o swoją fizyczność. Poświęć tyle czasu ile będzie dla Ciebie odpowiednie na ćwiczenia. Może być to nawet 15 min. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu przed, w trakcie i po ćwiczeniach.

‼️ Dlaczego to takie ważne? Nasz układ nerwowy funkcjonuje sprawnie przy zachowaniu wewnętrznej równowagi organizmu. Można ją wspomagać dostarczając odpowiednie ilości wody oraz ćwicząc. Aktywność ma korzystny wpływ na psychikę człowieka. W czasie trwania wysiłku fizycznego rozładowaniu ulegają nadmierne obciążenia psychoemocjonalne osoby poddającej się treningowi. Ruch uaktywnia dojrzewanie ośrodków ruchowych w mózgu przyspieszając rozwój motoryczności (całokształt czynności ruchowych człowieka) i powoduje wzrost szybkości przewodzenia bodźców nerwowych. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie umysłu (podejmowanie decyzji, planowanie), poprawia gibkość, zmniejsza poziom lęku, obniża stany depresyjne (poprzez wytwarzanie endorfin), wpływa pozytywnie na sen, poprawiając jego jakość.

⬇️ W załączniku mamy dla Was prostą tabelę. Można ją wydrukować i powiesić na lodówce w celu zwiększenia motywacji!

Daj znać czy dołączysz do Nas 😊
Jesteśmy ciekawi ile kratek uda wam się zaznaczyć pozytywnym znakiem🤝
W komentarzach możecie dzielić się z nami swoimi przemyśleniami.
Jakie ćwiczenia wybieracie? Można zacząć od najprostszych np. marszu w miejscu!

💪 Trzymamy kciuki!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
Share
Instagram